Medník – postupné nasazení

Jaro v plném květu: Aktuálně nasazuji medník

Jako včelař, jsem svědkem fascinujícího probouzení přírody kolem naší včelnice. Třešně, hrušně a trnky se rozkvetly v plné kráse, jabloně se připravují na svůj velký okamžik a pole s řepkou se pomalu mění v zářivé žluté moře.

Naše zahrada je domovem deseti včelstev. S příchodem jara jsem se pustil do nasazování medníků, což je důležitý krok v přípravě na nadcházející sezónu. První čtyři medníky jsem nasadil 6. dubna. O dva dny později, 8. dubna, jsem přidal další tři úly. A konečně, 9. dubna, jsem dokončil nasazování medníků na posledních třech úlech.

Při pohledu do svých loňských záznamů jsem zjistil, že loni jsem začal nasazovat medníky až 21. dubna a poslední medník jsem přidal 4. května 2023. Letos je všechno o zhruba 14 dní dříve. Tento posun ukazuje, jak se mění roční cykly v přírodě a jak je důležité sledovat a přizpůsobovat se těmto změnám pro úspěšné včelaření.

Tato zkušenost mi připomíná, jak je důležité být v souladu s přírodou a jejími cykly. Každý rok je jiný a jako včelař musím být připraven se přizpůsobit těmto změnám. To je klíč k úspěšnému včelaření a k produkci kvalitního medu. Včelaření je pro mě nejen koníček, ale také cesta, jak lépe pochopit a ocenit krásu a komplexitu přírody.

One thought on “Medník – postupné nasazení”

Napsat komentář