Včelnice
Pohled na včelnici 15.07.2023

Kontaktní informace:

Včelnice je malebné a poklidné místo, umístěné v nádherném a nedotčeném prostředí malé osady Karlov-Nepomuk, která se nachází v malebné a zalesněné severní části okresu České Budějovice. Karlov-Nepomuk je část obce Dražíč .
Osada Karlov-Nepomuk je velmi klidná, bez jakéhokoliv průmyslového nebo dopravního zatížení, a i proto je domovem pro přibližně 15 obyvatel, kteří si zde užívají klid a pohodu.

V osadě nenajdete žádný obchod ani restauraci, ale můžete si vychutnat domácí med od místního včelaře. Tranzitní automobilová doprava zde neexistuje, což znamená, že zde není žádný hluk, smog ani dopravní nehody. Místní provoz je minimální, takže si můžete v klidu prohlédnout okolní památky a přírodu.

Nejbližší města, Bechyně a Týn nad Vltavou, jsou vzdálena 10 km, resp. 12 km, a nabízejí vám další možnosti nákupů, stravování a zábavy. Veřejná doprava do osady nezajíždí, ale to je jen výhoda pro milovníky pěší turistiky a cyklistiky. Z nejbližší železniční stanice v Bechyni vede k nám zelená turistická značka, po které se můžete vydat na dobrodružnou výpravu. Cesta po této značce trvá přibližně dvě hodiny normální chůzí, nebo jednu hodinu rychlou chůzí, a nabízí vám nádherné výhledy na krajinu. Zvládnete to?

Včelnice je umístěna na rozsáhlé zahradě u rodinného domu a hned za ní se rozkládá vzrostlý smíšený les, ve kterém převládají borovice a smrky. V tomto lese si můžete užít klidné procházky, sbírat houby a lesní plody, nebo pozorovat zvířata a ptáky. Včelnice je také ideálním místem pro meditaci, relaxaci a odpočinek od shonu a stresu každodenního života.

Pokud vás zaujala naše nabídka, neváhejte nás kontaktovat. Poštovní adresu a další kontaktní informace naleznete v patičce naší webové stránky. Rovněž tam najdete formulář pro zaslání zprávy a mapu s vyznačenou polohou včelnice. Těšíme se na vaši návštěvu!

Otevřeno (pouze po předchozí telefonické dohodě):

  • Úterý: 9:00 – 19:00
  • Středa: 9:00 – 19:00
  • Čtvrtek: 9:00 – 19:00
  • Pátek: 9:00 – 19:00
  • Sobota: 9:00 – 19:00

Mapa s vyznačenou polohou včelnice: